Divadlo a koncerty v Praze

Naše hlavní město bylo vždy centrem vzdělanosti a kultury, které nabízelo a nabízí řadu divadelních představení, koncertů, výstav, galerií a také hostí různé mezinárodní slavnosti a události.

Pro podrobnější informace, popř. zajištění vstupenek navštivte www.bohemiatickets.cz

Hlavní kulturní zastávky v Praze

  • Opera: Praha je Mekkou opery společně s Itálií a Vídní. V Praze jsou tři hlavní operní scény: Národní divadlo, Stavovské divadlo a Státní opera – všechny s překrásnými interiéry. Repertoár je především tradiční s několika moderními představeními nebo scénami. Premiéra Mozartova Dona Giovanniho se odehrála ve Stavovském divadle a vy si tuto operu můžete užít přímo v divadle, pro které ji zkomponoval.

  • Balet: Jak Národní divadlo, tak Stavovské pravidelně zařazují na program tradiční i moderní balety s místními i mezinárodními umělci v našich souborech. Turisté mají rádi také představení Laterny Magiky, která propojují tanec, film, a pantomimu s aspekty černého divadla. Divadelní koncepce Laterny Magiky byla v roce 1958 revolučním multimediální projektem a momentálně sídlí na Nové scéně.

  • Klasická hudba: Kromě hlavních koncertních sálů, jakými jsou Rudolfínum nebo Obecní dům (oba stojí za vidění už kvůli interiérům), je v Praze mnoho příležitostí poslechnout si komorní hudbu nebo koncerty v kostelech. Vrcholem naší koncertní sezóny je samozřejmě mezinárodní hudební festival Pražské jaro.

  • Jazz a blues: Jazzová hudba dorazila do České republiky v době krátké svobody mezi dvěma světovými válkami. Zapustila kořeny a zůstala překvapivě populární. Zrodily se generace výborných jazzových muzikantů. V centru města je mnoho příjemných jazzových a bluesových klubů. Dalším způsobem, jak si jazz užít je při plavbě lodí po řece.