Prague and You Ltd. O společnosti Prague and You Ceny turistických služeb Rezervace výletů a služeb pro turisty Všeobecné podmínky Odkazy Reference Registrace a certifikáty Kontakty
Volejte kdykoli!English version of this site here!

Divadlo a koncerty v Praze

Naše hlavní město bylo vždy centrem vzdělanosti a kultury, které nabízelo a nabízí řadu divadelních představení, koncertů, výstav, galerií a také hostí různé mezinárodní slavnosti a události.

Pro podrobnější informace, popř. zajištění vstupenek navštivte www.bohemiatickets.cz

Hlavní kulturní zastávky v Praze

  • Opera: Praha je Mekkou opery společně s Itálií a Vídní. V Praze jsou tři hlavní operní scény: Národní divadlo, Stavovské divadlo a Státní opera - všechny s překrásnými interiéry. Repertoár je především tradiční s několika moderními představeními nebo scénami. Premiéra Mozartova Dona Giovanniho se odehrála ve Stavovském divadle a vy si tuto operu můžete užít přímo v divadle, pro které ji zkomponoval.
  • Balet: Jak Národní divadlo, tak Stavovské pravidelně zařazují na program tradiční i moderní balety s místními i mezinárodními umělci v našich souborech. Turisté mají rádi také představení Laterny Magiky, která propojují tanec, film, a pantomimu s aspekty černého divadla. Divadelní koncepce Laterny Magiky byla v roce 1958 revolučním multimediální projektem a momentálně sídlí na Nové scéně.
  • Klasická hudba: Kromě hlavních koncertních sálů, jakými jsou Rudolfínum nebo Obecní dům (oba stojí za vidění už kvůli interiérům), je v Praze mnoho příležitostí poslechnout si komorní hudbu nebo koncerty v kostelech. Vrcholem naší koncertní sezóny je samozřejmě mezinárodní hudební festival Pražské jaro.
  • Jazz a blues: Jazzová hudba dorazila do České republiky v době krátké svobody mezi dvěma světovými válkami. Zapustila kořeny a zůstala překvapivě populární. Zrodily se generace výborných jazzových muzikantů. V centru města je mnoho příjemných jazzových a bluesových klubů. Dalším způsobem, jak si jazz užít je při plavbě lodí po řece.

 


Národní divadlo


Stavovské divadlo


Nová scéna Národního divadla


Hudební festival Pražské jaro

Prague & You, s.r.o.
Tel: +420-224-319-448, Mobil: +420-606-904-176
E-mail: pragueyou@pragueyou.com
Sídlo společnosti: Zikova 9/706, Praha 6, ČR
IČ: 283 85 012, DIČ: CZ28385012
Webstránky: Prague & You
Zvláštní web: Prague Touring - anglicky mluvící řidič - průvodce
Zvláštní web: Private Cars - pronájem aut, minbusů a autobusů s řidičem
Obsah: © 2011 Prague & You, s.r.o.
Web design: © 2011 www.preklady-korektury-webdesign.cz